Kurs Savoir-Vivre

Savoir Vivre – wszędzie przejawia się w naszym życiu. Jak być kulturalnym, jak należy się zachować. Na co można sobie pozwolić. Jak spełnić wymogi towarzyskiego bon ton. Trudne pytania? Okazuje się że nie.

Savoir Vivre to nic innego jak spis podstawowych zasad zachowania ludzkiego, dzięki którym ludzka komunikacja staje się prostsza a sposób patrzenia na osoby, które wiedzą jak się zachować imponuje innym.

Korzystając z naszych warsztatów dowiedzą się Państwo jak zachować się w restauracji, podczas oficjalnego przyjęcia, w teatrze czy jak zrobić dobre wrażenie na osobach przeciwnej płci. Co wypada a co nie.

Czy kobiety nie kochają dżentelmenów? Czy mężczyźni nie kochają się w damach? Jak wygląda etykieta dworska lub zwykłego człowieka? Są to pytania, na które z przyjemnością udzielimy odpowiedzi.

Program, który przygotowaliśmy porusza niezwykłą tematykę kultury człowieka, bycia naturalnym, lecz z pewnymi zasadami. Szkolenie z zakresu savoir vivre są to dwudniowe warsztaty, podczas których poruszamy bardzo istotną tematykę ludzkiego zachowania. Przedstawimy Państwu zasady zachowania się podczas ucztowania, sposoby poznawania, przedstawiania nowych osób, zasady korespondencji, rozmów telefonicznych oraz inne bardzo ciekawe informacje, które są niezbędne w życiu codziennym. Program szkolenia został przygotowany przez osoby zajmujące się na co dzień sztuką restauracyjną i dobrego wychowania.

Jako jedna z nielicznych jednostek posiadamy Akredytację Małopolskiego Kuratorium Oświaty na przeprowadzanie szkolenia Savoir Vivre wg autorskiego programu.

Zapraszamy do skorzystania z jedynego niepowtarzalnego szkolenia, które bezpośrednio po ukończeniu będzie zbierać swoje żniwa. Wystarczy spróbować, sprawdzić a gwarantujemy, że Państwo nie pożałujecie.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego otrzymują Państwo dwa certyfikaty potwierdzające udział w kursie /w języku polskim i angielskim/

Nasi kursanci otrzymują na zajęciach skrypt materiałów szkoleniowych z całym zakresem wiedzy jaka przekazywana jest na kursie. Dodatkowo również kursanci otrzymują Voucher ze zniżką 10% do wykorzystania na dowolny kurs w Krakowskiej Szkole Restauratorów.

Prowadzący m.in.: Szymon Kohut

Ilość godzin szkoleniowych: 30 / 3 dni

Zajęcia odbywają się w godzinach: 9:00-16:30

Cena: 1100 zł

Program:

I Dzień:

Wprowadzenie do Savoir Vivre
Historia Savoir Vivre
Etykieta
Język Savoir Vivre
Zasady zachowań wobec innych osób
Powitanie
Przedstawienie osób
Pozdrowienia
Zaproszenie na spotkanie
Sposoby przekazywania życzeń
Poszanowanie godności człowieka – tytułowanie
Zasady ubioru
Zaczarowane słowo – przepraszam
Historia etykiety spożywania posiłków
Zasady zachowania się przy stole
Zasady nakrywania stołu do posiłku
Dekoracja stołów
Mowa sztućców
Zastawa stołowa – jak jej poprawnie używać
Sztućce
Porcelana
Naczynia szklane

II Dzień:

Zasady spożywania napoi
Wino
Napoje alkoholowe
Organizacja przyjęcia – bankiet oficjalny
Zadania gospodarzy przyjęcia
Zadania gości przyjęcia
Teatr – przyjęte zasady zachowania w teatrze, operze i operetce
Savoir Vivre w podróży
Prezenty – co komu można podarować
Czego nie należy robić
Zajęcia praktyczne – scenki sytuacyjne

Egzamin

Koszt szkolenia wynosi 1100 PLN/os. płatne gotówką lub przelewem na nr konta:
mBank 69 1140 2004 0000 3102 4576 6420

W celu potwierdzenia uczestnictwa w kursie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 PLN.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Brak kursów/warsztatów

Zarejestruj się na kurs
Formularz kontaktowy

Imię, Nazwisko

E-mail

Wiadomość

captcha