0

Koszyk

Pożyczka na kurs gotowania lub barmański

By 16 września 2021Wiadomości branżowe

 

Twoją pasją jest gotowanie? Ukończ profesjonalny kurs gastronomiczny i spełnij swoje marzenia

Czy aby odnieść sukces w branży gastronomicznej trzeba koniecznie brać udział w profesjonalnych kursach gotowania? Nie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki uczestnictwu w kursach zyskujemy szereg cennych umiejętności, które z pewnością zostaną docenione przez pracodawcę. Kandydat do pracy, który może pochwalić się wiedzą oraz kompetencjami w zakresie sztuki kulinarnej, już na starcie będzie mógł uzyskać atrakcyjne wynagrodzenie.

Oferta kursów gotowania jest mocno zróżnicowana. Wyróżnia się na przykład kurs gotowania dla początkujących – powinni go wybrać przede wszystkim ci, którzy nie mają jeszcze zbyt wielu umiejętności w tej dziedzinie. Z kolei osoby, które mają już podstawową wiedzę, mogą postawić np. na kurs specjalistyczny, np. dotyczący przyrządzania określonych potraw, np. przyrządzania sushi czy prawdziwej, włoskiej pizzy. Tematyka kursów kulinarnych jest tak ogromna, że każda osoba, która chciałaby związać swoją karierę z tą branżą, na pewno znajdzie coś, co wzbudzi jej zainteresowanie.

Kursy dla barmanów

Praca barmana wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale jednocześnie osoby wykonujące ten zawód mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Aby odnieść sukces na tym stanowisku, trzeba jednak posiadać odpowiednie umiejętności. Wydawać by się mogło, że sporządzanie drinków jest banalnie proste, jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest. Co więcej, cały czas pojawiają się nowe receptury i przepisy, dlatego nawet doświadczeni barmani muszą cyklicznie poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Uczestnik kursu dla barmanów może nauczyć się m.in. jak dobierać naczynia do przygotowywanych napojów, jak łączyć alkohole, w jaki sposób należy przygotowywać poszczególne drinki oraz jak je dekorować, o czym pamiętać w trakcie obsługiwania gości oraz jak organizować swoją codzienną pracę.

Kursy dla barmanów również dzieli się na te dedykowane początkującym oraz takie, w których udział mogą brać barmani chcący poszerzyć swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie. Niektóre firmy organizują także kompleksowe, pełne szkolenia dla przyszłych barmanów, w trakcie których kandydaci od razu mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami dotyczącymi pracy w tej branży. Trwają one jednak odpowiednio dłużej.

Uczestnik kursu dla barmanów uzyskuje stosowny dokument, który potwierdza zdobycie przez niego określonych umiejętności. Dzięki temu kandydat na stanowisko barmana będzie miał zdecydowanie wyższe szanse na uzyskanie swojej wymarzonej pracy, gdyż jego atutem będzie posiadanie odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Pracodawca będzie miał pewność, że zatrudniana osoba posiada niezbędne umiejętności i kompetencje potrzebne do wykonywania tego zawodu. Posiadanie przez pracownika certyfikatu o ukończeniu kursu dla barmanów może także pomóc mu w ubieganiu się o podwyżkę.

O czym należy pamiętać szukając kursów gastronomicznych?

Obecnie liczba firm specjalizujących się w organizowaniu różnorodnych kursów gastronomicznych jest całkiem spora, dlatego podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty jednej z nich może być trudne. Aby mieć pewność, że dany kurs rzeczywiście pomoże nam w zdobyciu wartościowych kompetencji, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Przede wszystkim, zachęcamy, aby przed wybraniem jakiejkolwiek firmy sprawdzić, jakie ma ona opinie w internecie. Bardzo często klienci, którzy korzystali z usług konkretnego przedsiębiorstwa, chętnie dzielą się przemyśleniami na temat jakości świadczonych usług, obsługi klienta itd. Dobrym pomysłem jest także zapytać własnych znajomych i członków rodziny – być może ktoś ukończył już taki kurs i może nam doradzić.

Pożyczka na sfinansowanie kursu gastronomicznego

Kolejna ważna kwestia, o której trzeba pamiętać w trakcie szukania dobrego kursu gastronomicznego to cena. Trzeba liczyć się z tym, że profesjonalne kursy kosztują. Jeżeli nie posiadasz w tej chwili środków, możesz sfinansować taki kurs dzięki wsparciu ze strony banku. Pożyczka online na kurs barmański znajduje się w ofercie wielu instytucji. Wniosek można złożyć w 100% online, bez wychodzenia z domu, co jest istotnym ułatwieniem.

Co więcej, banki oraz instytucje pożyczkowe cyklicznie organizują specjalne promocje, w których można otrzymać pożyczkę bez żadnych dodatkowych opłat z RRSO wynoszącym 0%. Należy jednak pamiętać o tym, że często warunkiem niezbędnym do skorzystania z pożyczki na atrakcyjnych warunkach jest spłata w stosunkowo krótkim terminie wynoszącym 30 dni.

Podsumowanie

Uczestnictwo w profesjonalnych kursach gotowania to szansa na pozyskanie cennych umiejętności i znalezienie dobrze płatnej pracy. Środki na taki kurs można uzyskać bez wychodzenia z domu wnioskując o chwilówkę online.