Kuchnia molekularna

Plan i szczegóły szkolenia:

Jednodniowy warsztat – kuchnia molekularna jest przeznaczony dla wszystkich pasjonatów nowoczesnego gotowania. Celem jest otrzymanie czystych smaków, nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.

Warsztat składa się z ćwiczeń praktycznych pozwalających opanować technikę przygotowywania ciekawych dań, które oczarują Gościa.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnej sali szkoleniowej.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego otrzymują Państwo dwa certyfikaty Krakowskiej Szkoły Restauratorów rozpoznawalne na terenie całego kraju jak również za granicą potwierdzające udział w warsztacie kuchni molekularnej, w języku polskim i angielskim, honorowane na terenie całej UE.

Dodatkowo również kursanci otrzymują Voucher ze zniżką 10% do wykorzystania na dowolny kurs w Krakowskiej Szkole Restauratorów.

Program

Pre-test

  1. Omówienie produktów i technik używanych w kuchni molekularnej
  2. Różne techniki pracy m.in.: vacum, sous-vide, pianki, żele, syfony, kwiaty jadalne i inne.

Post-test

Wszelkie niezbędne produkty – bez ograniczeń.

Zajęcia odbywają się w godzinach: 09:00-16:15

Ilość godzin szkoleniowych: 8/1 dzień

Prowadzący m.in. Paweł Wojtyga, Piotr Ślusarz

Metody nauki

Wykłady, ćwiczenia praktyczne, filmy, zdjęcia, praca odtwórcza tzn. instruktor pokazuje jak należy wykonać daną czynność, a uczestnicy powtarzają. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną.

Wymagania dotyczące udziału w kursie

Ukończone 16 lat, wykształcenie minimum podstawowe.

Cele kształcenia

Absolwent szkolenia będzie znał produkty i techniki używane w kuchni molekularnej  oraz będzie potrafił z nich korzystać m.in.: vacum,  sous-vide, pianki, żele, syfony, kwiaty jadalne i inne.

Efekty uczenia się

Absolwent szkolenia zna produkty i techniki używane w kuchni molekularnej oraz potrafi z nich korzystać m.in.: vacum,  sous-vide, pianki, żele, syfony, kwiaty jadalne i inne.

21 Październik

Kuchnia molekularna

21 października 2018 Gdyńska 31, Kraków, Polska 590.00 Dostępne miejsca
Zapisz się