Kurs barmański I stopnia (weekendowy)

Plan i szczegóły szkolenia:

Kurs barmański I stopnia edycja weekendowa to szkolenie, które realizowane jest przez 4 dni w dwa kolejne weekendy tj. sobota, niedziela, sobota, niedziela.

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU

 1. 18-19.11.2017 oraz 25-26.11.2017

Czy zastanawiałeś się, dlaczego warto zostać barmanem? Pewnie tak, bo jesteś na naszej stronie… Dla tych z Was, którzy zajrzeli tu przez przypadek możemy odpowiedzieć na to pytanie.
Jest to świetna praca, bez garniturów, pełen luz. Jesteś na ciągłej imprezie i wszyscy chcą Cię poznać, a Ty poznajesz mnóstwo nowych, wspaniałych osób, nawiązujesz różne kontakty. Czasami trzeba być dyskretnym, porozmawiać, pocieszyć, ale to też ma swoje dobre strony.

Wspomnieliśmy o zarobkach? Chyba nie. Jest to jedna z nielicznych prac gdzie pieniądze same wskakują do kieszeni. Oprócz podstawowego wynagrodzenia są napiwki, a ich wysokość zależy tylko od Ciebie.
Podsumowując, masz szanse stać się rozpoznawaną osobą, która rozkręca imprezy, każdy chce Cię poznać i do tego zarabiasz dobre pieniądze ciągle się bawiąc. Brzmi to jak baśń. Prawda?

Różnica polega na tym, iż w baśni tylko ziarenko jest prawdą, a w tym, co jest napisane powyżej prawdą jest wszystko. Przemyśl to, bo warto.

Jako jedna z nielicznych jednostek posiadamy Akredytację Małopolskiego Kuratorium Oświaty na przeprowadzanie kursu Barmańskiego wg autorskiego programu. Posiadamy również aktualny wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Kurs barmański I-go stopnia pozwala zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy za barem. Program kursu podzielony jest na dwie części.

Pierwsza z nich to multimedialne szkolenie teoretyczne zawierające tematykę klasyfikacji alkoholi wraz z degustacją, naukę przygotowywania z nich drinków oraz napoi mieszanych, przygotowywania kaw.

Część praktyczna składa się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania napojów mieszanych, elementy obsługi klienta, elementy sprzedaży oraz organizację pracy za barem.

Zajęcia odbywają się w specjalnie przystosowanym, profesjonalnie przygotowanym i wyposażonym barze.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu końcowego otrzymują Państwo dwa ZAŚWIADCZENIA Krakowskiej Szkoły Restauratorów rozpoznawalne na terenie całego kraju jak również za granicą potwierdzające udział w kursie barmańskim I stopnia, w języku polskim i angielskim, akredytowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, honorowane na terenie całej UE oraz dwa pamiątkowe certyfikaty w języku polskim i angielskim.

Nasi kursanci otrzymują na zajęciach skrypt materiałów szkoleniowych z całym zakresem wiedzy jaka przekazywana jest na kursie. Dodatkowo również kursanci otrzymują Voucher ze zniżką 10% do wykorzystania na dowolny kurs w Krakowskiej Szkole Restauratorów.

Program

I Dzień: / Miksologia, towaroznawstwo alkoholowe, sylwetka barmana, sprzęt barmański/

Pre-test

 1. Postawa barmana, charakterystyka pracy
 2. Prezentacja przyrządów pracy barmana
 3. Podział alkoholi na podstawowe grupy – omówienie na wybranych przykładach /degustacja omawianych trunków/

II Dzień: /Praktyczna nauka przygotowywania napoi mieszanych- shakerowanych/

 1. Nauka pracy shakerami /klasyczny i bostoński/
 2. Nauka praktycznego przygotowywania dekoracji /nowoczesne style/
 3. Przygotowywanie klasycznych drinków /ogólnoświatowych/

III Dzień: /Piwo, praktyczna nauka przygotowywania napoi mieszanych/

 1. Teoria Beeristiki /rodzaje i charakterystyka piw – degustacja wybranych trunków/
 2. Zasady free pouring /nalewanie alkoholi bezpośrednio z butelki bez miar barowych/
 3. Nalewanie piwa z beczki
 4. Przygotowywanie klasycznych drinków
 5. Przygotowywanie napoi mieszanych klasycznych i niestandardowych

IV Dzień: /Podstawy working-flair, burning drinks, egzamin końcowy/

 1. Podstawy sztuki working-flair
 2. Baristyka – teoria kawy, obsługa dwu-grupowego ekspresu ciśnieniowego, praktyczne przygotowywanie wybranych kaw
 3. Burning drinks

Post-test

Duża ilość wykonywanych drinków!

Praca tylko na prawdziwych alkoholach!

Wszelkie niezbędne produkty – bez ograniczeń.

Ilość godzin szkoleniowych: 32/4 dni (2 weekendy)

Zajęcia odbywają się w godzinach: 9:00-16:15

Prowadzący m.in. Mariusz Mureńko, Marcin Włodarczyk

Metody nauki

Wykłady, ćwiczenia praktyczne, filmy, zdjęcia, dyskusje, demonstracje, praca odtwórcza tzn. instruktor pokazuje jak należy wykonać daną czynność, a uczestnicy powtarzają. Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną.

Wymagania dotyczące udziału w kursie

Ukończone 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe

Cele kształcenia

Absolwent szkolenie zdobędzie wiedzę na temat pracy za barem. Będzie potrafił planować, organizować pracę na barze. Będzie znał metody i techniki przygotowania drinków oraz posiadał wiedzę z zakresu towaroznawstwa alkoholi i miksologii.  Absolwent szkolenia będzie potrafił przygotowywać drinki i napoje mieszane zgodnie ze standardami i indywidualnymi oczekiwaniami gościa. Będzie potrafił profesjonalnie obsługiwać sprzęt barmański.

Efekty uczenia się

Absolwent szkolenie posiada wiedzę na temat pracy za barem. Potrafi planować, organizować pracę na barze. Zna metody i techniki przygotowania drinków oraz posiada wiedzę z zakresu towaroznawstwa alkoholi i miksologii. Absolwent kursu potrafi przygotowywać drinki i napoje mieszane zgodnie ze standardami i indywidualnymi oczekiwaniami Gościa. Potrafi pracować samodzielnie jak również współpracować w zespole oraz potrafi profesjonalnie obsługiwać sprzęt barmański.